Item #EASYWEED20FL Product Details
Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors
Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #1Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #2Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #3Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #4Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #5Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #6Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #7Siser EasyWeed Heat Transfer Vinyl 20" Rolls 4 Sizes - 7 Fluorescent colors #8
Product ID EASYWEED20FL
Discounts Apply !
account registration required to view discounts and purchase
  •    Details
  •   Video
  •   Instructions
Siser EasyWeed Fluorescent Heat Transfer Vinyl 20" Rolls - 4 Roll Lengths and 7 colors to choose from
ADDITIONAL DETAILS
  • Actual roll/material width may vary up to 0.25 inches
  • 20" Roll (19.75" Actual)
  • Choose Roll Sizes of 5 yards, 10 Yards, 25 Yards, and 50 Yards
  • Choose from 7 Fluorescent Colors
  • Excellent for layering
  • Siser EasyWeed vinyl is CPSIA Certified as safe for all ages
  • Great for multi-color vinyl applications. Combine with other Siser heat transfer vinyls
  • Compatible T Shirts/Fabrics: Cotton, Polyester, Cotton/Poly Blends, Leather
  • Sticky back carrier great for more finely detailed designs.
  • Store in dark/dry/cool area for up to 1 year for best results.
Customer Product Reviews
No Reviews For This Product.
Recently Purchased
Vapor Men's Spunsoft Basic Short Sleeve T-Shirt
Quantity Discounts Apply
Quantity
Price each
1-5
VAPOR SALE 10% off
Vapor Men's Solar Long Sleeve Hoodie
Quantity Discounts Apply
Quantity
Price each
1-5
VAPOR SALE 10% off
Clear Heat Transfer Application Tape 1/2" x 72 Yards 3" Cardboard Core
DyeTrans® Multi-Purpose Sublimation Transfer Paper - 100 Sheets - 8.5" x 11"