Item #EWGLOW15 Product Details
Siser EasyWeed Glow-in-the-Dark Heat Transfer Vinyl 15" Rolls 4 Sizes
Siser EasyWeed Glow-in-the-Dark Heat Transfer Vinyl 15" Rolls 4 Sizes #1Siser EasyWeed Glow-in-the-Dark Heat Transfer Vinyl 15" Rolls 4 Sizes #2Siser EasyWeed Glow-in-the-Dark Heat Transfer Vinyl 15" Rolls 4 Sizes #3Siser EasyWeed Glow-in-the-Dark Heat Transfer Vinyl 15" Rolls 4 Sizes #4
Product ID EWGLOW15
Discounts Apply !
account registration required to view discounts and purchase
  •    Details
  •   Video
  •   Instructions
Siser EasyWeed Glow-in-the-Dark Heat Transfer Vinyl 15" Rolls - 4 Roll Lengths
ADDITIONAL DETAILS
  • Actual roll/material width may vary up to 0.25 inches
  • 15" Roll (14.75" Actual)
  • Choose Roll Sizes of 5 yards, 10 Yards, 25 Yards, and 50 Yards
  • White/Glow in the Dark
  • 90 microns thick for a great look on finished apparel that really glows
  • Mix and match EasyWeed Glow with standard EasyWeed colors for even MORE creative combinations
  • Siser EasyWeed Glow is CPSIA certified and safe for childrens clothing
  • Compatible T-Shirts/Fabrics: Cotton, Polyester, Cotton/Poly Blends, and Leather
  • Sticky back carrier is great for more finely detailed designs
  • Store in dark/dry/cool area for up to 1 year for best results
Customer Product Reviews
No Reviews For This Product.
Recently Purchased
Vapor Men's Spunsoft Basic Short Sleeve T-Shirt
Quantity Discounts Apply
Quantity
Price each
1-5
VAPOR SALE 10% off
Vapor Men's Solar Long Sleeve Hoodie
Quantity Discounts Apply
Quantity
Price each
1-5
VAPOR SALE 10% off
Vapor Women's Solar Long Sleeve V-Neck T-Shirt
VAPOR SALE 10% off
Clear Heat Transfer Application Tape 1/2" x 72 Yards 3" Cardboard Core
DyeTrans® Multi-Purpose Sublimation Transfer Paper - 100 Sheets - 8.5" x 11"